Geocaching

Historia geocachingu trwale związana jest z odkodowaniem zakłócanego wcześniej sygnału wysyłanego przez satelity do odbiorników . Miało to miejsce 3 maja 2000 r. Zaraz następnego dnia pasjonat sprzętu GPS, Amerykanin Dave Ulmer, ukrył w lesie wiadro i podał jego współrzędne w Internecie. Pojemnik wypełnił różnego rodzaju przedmiotami mającymi zachęcić innych do poszukiwań. W ciągu następnych dni kolejni ludzie znajdowali pojemnik używając wskazań swoich odbiorników GPS i dzielili się swoimi przeżyciami. Zainspirowani pomysłem kolejni entuzjaści zaczęli umieszczać swoje skrytki i publikować do nich współrzędne. Tak narodziły się zalążki geocachingu...
Dziś w tej zabawie biorą udział tysiące ludzi, a malutkie Górzno na skraju województwa Kujawsko-Pomorskiego wyrosło na ogólnopolską stolicę tej formy spędzania wolnego czasu w naszym kraju. 
Czego potrzebujemy do tej zabawy? Profesjonaliści poruszają się z drogimi odbiornikami GPS ale nam wystarczy nasz smartfon, na który ściągamy darmową aplikację - w jej instalacji pomogą nasi pracownicy, a także udzielą pierwszych wskazówek. 
Później należy już tylko wsiąść na jeden z naszych rowerów, czy też skorzystać z kijków do Nordic Walkin'gu i ruszać w kierunku wyświetlonych koordynatów. Po za dużą dawką ruchu i świeżego powietrza będziemy mieli okazję też się czegoś dowiedzieć. Skrytek nie zakłada się w pierwszym lepszym miejscu, a w takich które są ciekawe czy to historycznie, czy też np geograficznie. Dodatkowo mają one często stopnie trudności, czasem trzeba coś policzyć i podstawić do wzoru, a czasem troszkę się nagimnastykować.
Polecamy dla każdego i w każdym wieku!!!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://www.geocaching.pl